Cover Image

Lokalizacja hotelu - centrum czy obrzeża?

Maj 4, 2020 - Czas czytania: 3 minut

Decydując się na nocleg w mieście trzeba zdecydować, czy wybrać obiekt położony w centrum, czy może na jego obrzeżach. Jakie są wady i zalety każdego z wymienionych wariantów?

Hotel w centrum miasta

To najczęściej w centrum miasta zlokalizowane są ważne atrakcje turystyczne i to w nim kręci się życie nocne. Właśnie dlatego większość osób poszukuje w nim obiektu hotelowego. Niestety tak atrakcyjna lokalizacja często skutkuje wysoką ceną na nocleg, dlatego im dalej od serca metropolii, tym oferta staje się bardziej atrakcyjna cenowo. Dodatkowo wiele obiektów wciąż mieści się w centrum, jednak w nieco spokojniejszych dzielnicach. Przykładem jest nasz hotel zlokalizowany w pobliżu Żoliborza i znakomicie połączony komunikacją miejską ze ścisłym centrum Warszawy. Dzięki takiemu usytuowaniu można jednocześnie korzystać z zalet przebywania blisko najpopularniejszych miejsc w mieście i w tym samym czasie cieszyć się ze spokojnego noclegu w bardziej zacisznym otoczeniu.

Hotel na obrzeżach

Hotele umiejscowione na obrzeżach również mają wiele zalet i sprawdzają się w określonych sytuacjach. Przede wszystkim ich oferta dedykowana jest osobom posiadającym własne samochody, które tym samym są uniezależnione od komunikacji miejskiej, gdyż ta na obrzeża dociera zdecydowanie rzadziej, zwłaszcza nocą. Rezerwacja noclegu na obrzeżach miasta może być optymalna również wtedy, gdy goście są w danym mieście na nocleg i nie będą aktywnie korzystać z oferty kulturalno-rozrywkowej dostępnej w centrum. Hotele na uboczu bardzo często umiejscawiane są również w pobliżu lotnisk. Gdy wylot będzie miał miejsce wcześnie rano lub nocą, wówczas najlepiej zarezerwować nocleg właśnie w takim obiekcie.

Jak widać każdy typ obiektów hotelowych, zarówno te w centrum miasta, jak i na uboczu, mają swoje zalety. Przed podjęciem decyzji o rezerwacji trzeba więc rozważyć na czym dokładnie nam jako gościom zależy i w jakim celu jesteśmy w danym mieście. Wówczas podjęcie decyzji będzie zdecydowanie łatwiejsze, a wybór noclegu okaże się optymalny.