Cover Image

Jak komfortowo odpocząć po intensywnym zwiedzaniu?

Czerwiec 3, 2022 - Czas czytania: 3 minut

Warszawa to stolica naszego kraju, główne miasto województwa mazowieckiego, a jednocześnie największe miasto Polski. To rozwinięte, piękne miejsce, które ma w sobie magię. Ilość miejsc, które warto tutaj zwiedzić jest ogromna, a ich charakterystyka i różnorodność sprawiają, że każdy znajdzie atrakcję dla siebie. Jakie zabytki warto zwiedzić w czasie wycieczki do Warszawy? I jak komfortowo odpocząć po intensywnym zwiedzaniu? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Zwiedzanie Warszawy – naprawdę warto!

Zwiedzanie Warszawy może przebiegać w różny sposób, w zależności od tego, jakie są nasze zainteresowania, a także ile czasu możemy poświęcić na odkrywanie stolicy.

Obowiązkowym punktem wycieczki powinny być muzea, które utrzymane są na najwyższym, światowym poziomie. Wiele z nich możemy odwiedzić bezpłatnie, więc warto wcześniej sprawdzić ofertę danej placówki. Kolejnym popularnym kierunkiem jest Starówka. Spacer wąskimi uliczkami, w pobliżu zabytkowych kamienic sprawia, że odkrywamy nowe, nieznane oblicze Warszawy, która jest pełna magii i zachwycających widoków.

Inne pomysły, które warto wykorzystać podczas wycieczki do Warszawy to:

  • spacer kilkukilometrową promenadą wzdłuż śródmiejskiego brzegu Wisły,
  • obejrzenie laserowych pokazów w parku fontann,
  • odkrywanie ukrytych warszawskich Syrenek,
  • poznanie kultury żydowskiej,
  • obejrzenie warszawskim murali, 
  • odwiedzenie miejsc takich jak Pałac Kultury i Nauki, Barbakan w Warszawie, Pałac Mostowskich, Pałac w Wilanowie, Centrum Nauki Kopernik, Łazienki Królewskie, Warszawskie ZOO, Multimedialny Park Fontann, czy Warszawskie Powązki.

Jak komfortowo wypocząć po zwiedzaniu stolicy?

Po aktywnym zwiedzaniu stolicy bardzo ważny jest odpoczynek. Z wyprzedzeniem warto więc poszukać hotelu, który znajduje się w dogodnej lokalizacji i zapewnia maksymalny komfort. 

Właśnie takim miejscem jest hotel WawaBed. To doskonała baza hotelowa do zwiedzania stolicy, a jednocześnie miejsce idealne do wypoczynku w spokojnej, pełnej roślinności i ciszy przestrzeni. Nasz hotel jest bezpieczny jeśli chodzi o przestrzeganie zasad sanitarnych, a wszystkie wnętrza utrzymane są w ciekawej, estetycznej stylistyce. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele miejsc, w których możliwe jest spędzenie czasu na świeżym powietrzu z widokiem na piękną Warszawę. Ogromną zaletą jest także pyszne jedzenie oraz profesjonalna, miła obsługa.