Cover Image

Hotele w Warszawie. Propozycje noclegowe

Listopad 3, 2019 - Czas czytania: 4 minut

Warszawa jest interesująca o każdej porze roku. Ślady historii „sąsiadują” tu z nowoczesną architekturą, a oferta turystycznie jest tak bogata, że każdy zwiedzający z pewnością znajdzie odpowiednią dla siebie formę spędzenia czasu w stolicy. Odwiedzaniu miasta sprzyja dogodna lokalizacja (na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych Starego Kontynentu), znacznym udogodnieniem jest także mieszczące się tu największe w Polsce międzynarodowe lotnisko. Nic dziwnego, że stolicę co roku odwiedzają turyści z kraju i ze świata. Dziś przybliżymy ofertę noclegową Warszawy, którą mają oni do dyspozycji.

Ile jest miejsc noclegowych w Warszawie?

Jak wskazują badania Urzędu Statystycznego, a precyzyjnie – raport „Turystyka w M. St. Warszawie w 2016 r.” - 31 lipca 2016 roku w stolicy funkcjonowały 132 obiekty noclegowe dla turystów. To ponad 13 300 pokoi (przeszło 27 200 miejsc noclegowych) w obiektach hotelowych! Przeważającą część obiektów stanowią hotele. Pozostałe z nich to: hostele, motele, schroniska młodzieżowe, ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe oraz kwatery prywatne. Z opracowania Urzędu Statystycznego wynika ponadto, iż baza noclegowa Warszawy nie jest rozmieszczona równomiernie. Najwięcej obiektów mieściło się w Śródmieściu, najmniej – w takich dzielnicach jak Ursus, Targówek, czy Żoliborz. Przypomnijmy, że obiekty hotelowe dzieli się na pięć kategorii (od 1 do 5 „gwiazdek”). Klasyfikacja ta uwzględnia wyposażenie oraz zakres usług świadczonych w danym obiekcie.

Jak wybrać dobry hotel?

Po intensywnym dniu wypełnionym służbowymi obowiązkami lub zwiedzaniem miasta, każdy pragnie odpoczynku w sprzyjającej temu atmosferze. Dogodna lokalizacja to jedna z podstawowych zalet dobrego hotelu. Obiekt położony w spokojnej okolicy, najlepiej w otoczeniu przyrody, sprzyja relaksowi. Poza wygodnym łóżkiem i komfortowym wyposażaniem pokoju gość oczekuje przyjaznej oraz profesjonalne obsługi, jak również smacznych posiłków. Pobyt ułatwia dostęp do bezpłatnego parkingu. Obiekt musi być czysty i dawać poczucie bezpieczeństwa. Wysokie oceny i pozytywne opinie innych turystów (publikowane w serwisach internetowych) są cenną wskazówką ułatwiającą wybór właściwego miejsca noclegowego. Nasz hotel butikowy na Żoliborzu spełnia wszystkie opisane wymogi, jest położony, w atrakcyjnej i spokojnej okolicy. To nowy obiekt, powstały w 2011 roku. To doskonała propozycja dla osób szukających kameralnego noclegu z klimatem, z dala od zgiełku metropolii.