Cover Image

Gdzie wybrać się z przyjaciółmi na weekend?

Lipiec 7, 2021 - Czas czytania: 3 minut

Weekendowy, krótki wypad do innego miasta to często jedyna okazja, by odpocząć od codziennych obowiązków, kiedy brakuje czasu na dłuższe wakacje. Kilkudniowy wyjazd zwykle okazuje się świetnym sposobem na zwiedzanie kraju, a przy tym jest też odskocznią od tygodniowej przewidywalności. Jednym z miast, do którego zdecydowanie warto się wybrać na weekend, jest Warszawa. W stolicy nie brakuje atrakcji zarówno dla par, które chcą spędzić romantyczne chwile, jak i grupy przyjaciół, która planuje trochę pozwiedzać lub zabawiać się w miejskich klubach. Co warto zobaczyć w Warszawie oraz gdzie warto się zatrzymać? W dalszej części artykułu podpowiadamy, jakich atrakcji nie można pominąć, będąc w stolicy oraz jaki nocleg warto wybrać.

Weekend w stolicy – co można zwiedzić?

Zwiedzanie Warszawy warto zacząć od Starego Rynku, który nie tylko obfituje w bogatą architekturę, ale także, na którym znajduje się symbol stolicy – pomnik warszawskiej syrenki. Dalej dobrze jest kierować się na Plac Zamkowy, by rozpocząć zwiedzanie Traktu Królewskiego od Kolumny Zygmunta III Wazy. Zainteresowani mogą również udać się do Zamku Królewskiego. Nie można także pominąć Pałacu Kultury i Nauki, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Warszawy. Będąc tam, można skorzystać z możliwości wjazdu na taras, który rozpościera widok na panoramę Warszawy. Miłośnicy historii mogą udać się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN lub Muzeum Powstania Warszawskiego. Fani piłki nożnej mogą natomiast postawić na zwiedzanie Stadionu Narodowego.

Ci, którzy z kolei wolą spędzić czas w otoczeniu natury, mogą wybrać się na spacer Bulwarami Wiślanymi bądź też odwiedzić Łazienki Królewskie i zobaczyć letnią rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Przy okazji można też wziąć udział w Koncercie Chopinowskim. Warto również zajrzeć na Plac Trzech Krzyży oraz ul. Wiejską, by zobaczyć Kancelarię Prezydenta RP oraz Kancelarię Sejmu. Po wcześniejszej rezerwacji można skorzystać z możliwości zwiedzenia gmachu Sejmu. Na mapie stolicy nie brakuje również miejsc, które zachwycą miłośników dobrego jedzenia. Wyjeżdżając na weekend z przyjaciółmi, warto odwiedzić kilka klimatycznych restauracji i kawiarni, gdzie poza tradycyjną, polską kuchnią można spróbować dań z całego świata, które zaspokoją gusta niejednego smakosza.

Gdzie warto się zatrzymać?

Wśród hoteli i pensjonatów, w których warto się zatrzymać, wyróżnić można obiekt hotelowy WAWABED zlokalizowany na Bielanach, który doskonale sprawdzi się jako miejsce noclegowe dla grupy przyjaciół. Największym atutem tego miejsca jest jego dogodna lokalizacja blisko Centrum Handlowo-Kongresowego, Centrum Szkoleniowego Hector, Instytutu SAS oraz Starówki. Jeśli zatem szukacie Państwo noclegu w okolicach Global Expo, z pewnością nasz obiekt spełni Wasze oczekiwania. Co więcej, nasz hotel zapewnia komfortowe, nowocześnie urządzone pokoje z dostępem do tarasów, z których można podziwiać okolicę. W ofercie naszego obiektu jest również możliwość skorzystania z pysznych śniadań. Do Państwa dyspozycji pozostaje również profesjonalna kadra hotelowa.