Cover Image

Co to jest hotel butikowy

Lipiec 1, 2019 - Czas czytania: 2 minut

Hotele butikowe to hotele, nie bez powodu kojarzące się z drogimi sklepami, zwanymi z języka francuskiego butikami. Są obiektami o wyszukanym stylu, oryginalnym wystroju wnętrz i niepowtarzalnej atmosferze, które nie tyko zapewniają nocleg w komfortowych warunkach, ale też same w sobie mogą stanowić cel podróży. Hotele te z reguły są niewielkie – mają kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt miejsc noclegowych i bardzo często umiejscowione są w pałacach, dworkach oraz innych atrakcyjnych obiektach architektonicznych.

Najwyższy poziom usług hotelowych

Hotele butikowe zachwycają swoim urokiem, a jednocześnie zapewniają obsługę na najwyższym poziomie. Oferują ciekawie zaaranżowane i bogato wyposażone pokoje hotelowe, które pasują stylem do całości obiektu oraz oryginalną kuchnię bazującą na regionalnych recepturach i składnikach. W hotelu WAWABED Bed & Breakfast świeże i zdrowe śniadania serwowane są w stylowym salonie z kominkiem i biblioteką. W ciepłe, pogodne dni można również skorzystać z tarasu, wypoczywając wśród kwiatów i roślin.

Dobra lokalizacja

Dużą zaletą hoteli butikowych jest ich lokalizacja. Zdecydowana większość mieści się w niewielkiej odległości od centrum miasta, a jednocześnie z dala od miejskiego zgiełku. Hotel WAWABED Bed & Breaakfast mieści się w spokojnej okolicy, niedaleko stacji Metro Słodowiec. Bardzo łatwo dostać się tam zarówno samochodem, jak i komunikacją publiczną (metrem, tramwajem, autobusem).

Dlaczego warto wybrać hotel butikowy?

Rynek hoteli butikowych dynamicznie się rozwija, a Polacy coraz chętniej korzystają z tego rodzaju usług. W ciągu kilkunastu lat pojawiło się wiele hoteli, które stawiają na niekonwencjonalne rozwiązania i dopasowują swoją ofertę do indywidualnych potrzeb klienta. Hotele te, oprócz komfortowych miejsc do spania zapewniają niezapomniane wrażenia estetyczne, bardzo często  nawiązując do lokalnej kultury czy historii. Hotel butikowy to doskonała alternatywa dla hoteli tradycyjnych i idealne miejsce dla osób lubiących pobyt w miłej, kameralnej atmosferze.